راهنمای جامع و کامل خدمات آسانسور

در این مقاله با لیست خدمات آسانسور، خدمات تعمیر و نگهداری، خدمات نصب، خدمات آموزشی و پشتیبانی و تعرفه خدمات آشنا می‌شوید.

خدمات آسانسور

بهار آزادی، کابین نیوز – خدمات آسانسور به معنای کلیه اقدامات اصولی در آسانسور است که جهت افزایش ایمنی، بهره وری، و راحتی مسافران انجام می‌شود. این خدمات شامل دسته‌ای گسترده از اقدامات در آسانسور اعم از نصب، فروش، آموزش، بازسازی، تعمیر و نگهداری و حتی خدمات بیمه می‌شوند.

خدمات آسانسور، علاوه بر تامین ایمنی و بهبود حرکت، با تکیه بر قوانین و استانداردهای آسانسور، راحتی سفر و آسایش جانی و مالی افراد سوار در آن را نیز فراهم می‌نماید.

دنیای گسترده خدمات آسانسور بر اساس لیستی که توسط اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته ارائه شده است، تعیین می‌شود. شما نیز می‌توانید با مطالعه این راهنما، ضمن تامین ایمنی برای آسانسور منزل و یا محیط کار خود، سفری ایمن را با این وسیله حمل و نقل تجربه کنید. برای آشنایی بیشتر با شرح خدمات بالابرها، تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

تعریف خدمات آسانسور

در دنیای پر مشغله امروزی، نیاز به انتقال و جابجایی سریع بین طبقات مختلف ساختمان‌های اداری و تجاری به وضوح احساس می‌شود. مهمترین خدمات که شامل تعمیر، نصب، آموزش، بیمه، فروش و بازسازی آسانسور هستند، امکان جابجایی سریع و ایمنی کامل را برای مسافران در آسانسورها فراهم می‌کنند.

دریافت خدمات آسانسور ارزان و اصولی یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد است. ما در این مقاله سعی داریم با ارائه راهنمایی جامع در این زمینه، امکان بهره مندی شما از خدماتی ارزان و استاندارد برای آسانسور را برای شما فراهم کنیم.

لیست خدمات

آیا شما هم قصد ارتقای آسانسور ساختمان خود را دارید؟ یا شاید به دنبال خرید، نصب، تعمیر و بازسازی و یا حتی آموزش آسانسور هستید. همه ما می‌دانیم که ایمنی، دوام و سهولت کنترل دسترسی آسانسور 3 فاکتور اساسی انتخاب این وسیله هستند. بنابراین شما باید ضمن آشنایی کامل با شرح خدمات این وسیله، به بهترین مراکز جهت دریافت این خدمات مراجعه کنید. در ادامه می‌توانید لیستی از مهمترین خدمات بالابرها را مشاهده کنید.

 1. نصب
 2. آموزش
 3. معرفی شرکت‌های خدماتی
 4. تعرفه و قیمت خدمات
 5. دفتر ارائه دهنده خدمات
 6. بیمه
 7. بازسازی
 8. خدمات بازرگانی
 9. خدمات پشتیبانی اسانسور

خدمات تعمیر و نگهداری

آسانسورها فاکتور بسیار مهمی در راحتی رفت و آمد بین طبقات، ظاهر و قیمت ساختمان هستند. وقتی آسانسور در ساختمانی به خوبی کار می‌کند، علاوه بر بروز جلوه‌ای خوب از ساختمان، موجب جابجایی راحت ساکنین و مسافران نیز می‌شود. به نظر شما راه حل داشتن آسانسوری ایمن، باکیفیت و با ظاهری خوب چیست؟ تعمیر و نگهداری اصولی و منظم آسانسور.

یکی از مهترین خدمات آسانسور شامل تعمیر و نگهداری پیشگیرانه آسانسور است که دارای مزیت‌های زیر است.

 • صرفه جویی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری آسانسور
 • جلوگیری از خرابی ناگهانی آسانسور
 • پیشگیری از صرفه هزینه‌های گزاف برای تعمیرات سنگین آسانسور
 • کاهش میزان خرابی آسانسور

نصب آسانسور

نصب آسانسور یک فرآیند پیچیده است که نیاز به تخصص و دقت دارد. این فرایند شامل 4 مرحله کلی زیر است.

 1. برنامه ریزی
 2. طراحی
 3. ساخت
 4. راه اندازی

در جدول زیر، شرح مختصری از مراحل نصب آسانسور را بر اساس مراحل مختلف آن بیان می‌کنیم.

مرحله

خدمات

برنامه ریزی

 شناسایی نیازها و امکانات محل نصب آسانسور و تدوین برنامه‌ای جامع برای نصب

طراحی

 ایجاد نقشه‌های دقیق و اجرایی آسانسور جهت تعیین جزئیات ساخت و نصب

ساخت

 ساخت قطعات و تجهیزات آسانسور

راه اندازی

 اجرای آزمون‌های لازم جهت اطمینان از عملکرد صحیح و ایمنی آسانسور

آموزش آسانسور

خدمات آموزش آسانسور

یکی از خدمات آسانسور، ارائه آموزش‌های اصولی آسانسور به ویژه برای تعمیرکاران و سرویسکاران آسانسور است. آموزش‌های آسانسور که نقش ویژه‌ای در ایمنی و کارایی آن دارند، معمولا توسط سازمان فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود.

مطالعه پی دی اف جزوات و نمونه سوالات تعمیرکاران و سرویسکاران آسانسور نیز به کارشناسان و تعمیرکاران آسانسور این امکان را می‌دهد تا علاوه بر آشنایی با اصول فنی و نکات ایمنی آسانسور، به راحتی در آزمون‌های آسانسور نمرات خوبی را کسب کنند.

این جزوات و نمونه سوالات به دانشجویان دوره و تعمیرکاران آسانسور کمک می‌کند تا به راحتی برای شرکت در آزمون‌های تئوری الکترونیک، مکانیک و ایمنی آسانسور در سازمان فنی و حرفه‌ای آشنا شوند.

اگر شما نیز قصد شرکت در این آزمون‌ها را دارید توصیه می‌کنیم جزوات و نمونه سوالات رایگان تعمیرکاران و سرویسکاران آسانسور را مطالعه کنید. سپس می‌توانید با خیالی آسوده در تئوری و عملی نصب، تعمیرات و خدمت های آسانسور شرکت کنید.

تعرفه خدمات آسانسور در سال 1402

قیمت خدمات آسانسور بر اساس نوع خدمت، نوع آسانسور و سایر شرایط تعیین می‌شود. بنابراین نمی‌توان هزینه خدمات را به صورت یکسان و ثابت تعیین و بیان کرد. استانداردها و قوانین ایمنی 2 پارامتر اساسی محاسبه قیمت خدمات هستند. سندیکای آسانسور نیز برای سرویس و نگهداری آسانسور که مهمترین و اساسی‌ترین خدمت آسانسور است، نرخ واحدی در سال 1402 در نظر گرفته است. در تصویر زیر می‌توانید این نرخ را مشاهده کنید.

نرخ سایر خدمات نیز توسط شرکت ارائه دهنده خدمات و با نظارت و تائید سازمان سندیکای آسانسور تعیین می‌شود.

قیمت خدمات آسانسور

بیمه آسانسور

خدمات بیمه آسانسور

بیمه آسانسور نیز یک خدمت حیاتی و مهم آسانسور است که داشتن آن برای هر آسانسوری الزامی است. اما مهمترین مزیت خدمات بیمه آسانسور چیست؟ ایجاد حس اطمینان برای مالکان و مدیران ساختمان جهت کاهش و جبران هزینه‌ها و خسارات مالی پس از وقوع حادثه در آسانسور.

شما نیز باید درباره بیمه آسانسور، پوشش‌ها، شرایط و ضوابط بیمه آسانسور اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید به راحتی از این خدمات برای آسانسور ساختمان خود استفاده کنید. به همین منظور، مطالعه مقاله همه چیز درمورد بیمه آسانسور می‌تواند راهنمای جامعی برای شما باشد.

بازسازی آسانسور

خدمات نوسازی آسانسور

بازسازی آسانسور نیز دیگر خدمت آسانسور و زیر مجموعه تعمیر و نگهداری آن است. خدمات بازسازی آسانسور شامل موارد زیر است.

 • نوسازی قطعات
 • تعمیر و نگهداری منظم
 • انجام تغییرات فنی آسانسور جهت افزایش ایمنی و عملکرد

با مطالعه مقاله زیر می‌توانید اطلاعات جامعی درباره علت و نیاز به بازسازی آسانسور، مراحل اجرای این خدمات و فواید آن برای آسانسور آشنا شوید.

نوسازی آسانسور، راهنمای قیمت، اهمیت بازسازی و زمان مناسب

خدمات بازرگانی

خدمات بازرگانی آسانسور

ارائه خدمات با کیفیت بالا و تبلیغات گسترده و خلاقانه، 2 عامل اصلی معروفیت شرکت‌های آسانسوری هستند. بنابراین اگر شما نیز به عنوان یک شرکت آسانسوری، محصولاتی با خدمات بالا دارید و در ارائه خدمات نیز به خوبی فعالیت می‌کنید، می‌توانید تنها از طریق تبلیغاتی گسترده و هوشمندانه، شرکت خود را به خوبی معرفی کنید.

بنابراین خدمات بازرگانی آسانسور یا همان تبلیغات، راهی مطمئن و سریع برای پیشی گرفتن شما از رقبا است. بازار آسانسورها پر از رقابت است و تبلیغات که یک خدمت آسانسور است، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهترین استراتژی‌ها را برای جلب مشتریان و ارتقاء تصویر برند خود داشته باشند.

شما نیز می‌توانید با استفاده از تبلیغات منحصربفرد و متفاوت سایت و مجله کابین نیوز با تعداد زیادی مخاطب، در کنار برترین شرکت‌های آسانسوری در ایران معرفی شوید.

خدمات پشتیبانی

خدمات پشتیبانی آسانسور

یک خدمت گسترده و پر تقاضای آسانسور، خدمات پشتیبانی آسانسور است. این خدمات، تاثیر بسیار مهمی در عملکرد بهینه و ایمنی این وسیله حمل و نقل دارد. خدمات پشتیبانی شامل تعمیرات فوری، نگهداری دوره‌ای، سرویس منظم، رفع مشکلات فنی است.

به نظر شما خدمات پشتیبانی آسانسور چه مزایایی دارند؟ عملکرد بهینه آسانسور، رفع سریع مشکلات فنی آسانسور و افزایش طول عمر آسانسور از جمله مهمترین مزایای این خدمت هستند.

سخن پایانی درباره خدمات آسانسور

در این مطلب، خدمات آسانسور و زیر مجموعه‌های آن اعم از تعمیر و نصب تا آموزش و بازسازی آسانسور را به صورت گسترده و جامع بررسی کردیم. استاندارد و قیمت این خدمات تحت نظارت مستقیم اتحادیه و سندیکای آسانسور است و فقط باید توسط شرکت‌های مورد تایید این اتحادیه ارائه شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر