1500 گواهینامه تاییدیه ایمنی آسانسور در اردبیل صادر شد

به گفته معاون ارزیابی انطباق و مسئول تمشیت امور جاری استاندارد استان اردبیل 1500 گواهینامه تاییدیه ایمنی آسانسور در اردبیل صادر شد.

صدور 1500 تاییدیه ایمنی آسانسور در اردبیل

به گفته معاون ارزیابی انطباق و مسئول تمشیت امور جاری استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد یکساله این اداره، از صدور 1530 گواهینامه تاییدیه ایمنی آسانسور در اردبیل در سال 1401 خبر داد.
به گزارش انعکاس اردبیل، حسنعلی حسین پور اعلام کرد: در راستای استانداردسازی و انجام بازرسی های اولیه و ادواری آسانسورها از ابتدای سال ۱۴۰۱تاکنون، تعداد ۱۰۲۶ فقره گواهینامه تائیدیه ایمنی اولیه و تعداد ۵۰۴ فقره گواهینامه تائیدیه ایمنی ادواری صادر شده است.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، همه آسانسورهای کششی(مسافربری) نصب شده در کشور مشمول مقررات استانداردهای اجباری اعم از تاییدیه های اولیه و ادواری هستند و موضوع لزوم اخذ گواهینامه ایمنی آسانسور قبل از صدور پروانه پایان کار ساختمان به شهرداری ها ابلاغ شده است. همچنین طی مکاتبات انجام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران با شرکت بیمه مرکزی، مالکان یا بهره برداران بدون دارا بودن گواهینامه تاییدیه ایمنی معتبر اولیه و ادواری آسانسور، امکان اخذ بیمه نامه مسئولیت را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

سقوط مرگبار یک زن به چاه آسانسور فرودگاه در کوالانامو

وی اظهار داشت: انجام بازرسی های آسانسور توسط شرکت های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران صورت می گیرد و در حال حاضر ۸ شرکت بازرسی فنی در سطح استان مشغول فعالیت می باشند.

حسین پور در ادامه یادآور شد: بر اساس اطلاع رسانی های انجام شده، از مورخه ۱۴۰۰/۲/۱ اجرای استاندارد مربوط به ایمنی آسانسورهای هیدرولیکی و از مورخه ۱۳۹۹/۲/۱ پله های برقی نیز مشمول مقررات استاندارد اجباری شده است.

معاون ارزیابی انطباق و مسئول تمشیت امور جاری استاندارد استان اردبیل بیان کرد: شهروندان می توانند برای اطلاع از اصالت گواهینامه تائید ایمنی آسانسور، کد ۱۰ رقمی شناسه ملی نصب شده در کابین را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند و در صورت غیر معتبر بودن تاییدیه، موضوع را از طریق شماره تلفن۸- ۳۳۷۴۱۱۵۷ به اداره کل استاندارد استان اردبیل گزارش دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر