راهکار الکترونیکی برای تبدیل پروانه‌های کسب به شناسه یکتا

به گزارش کابین نیوز، دبیرخانه هیات مقررات‌زدایی وزارت امور اقتصادی و دارایی از راهکار الکترونیکی برای تبدیل پروانه‌های کسب به شناسه یکتا خبر داد.

راهکار الکترونیکی برای تبدیل پروانه‌های کسب به شناسه یکتا

به گزارش کابین نیوز به نقل از ایرنا، دبیرخانه هیات مقررات‌زدایی وزارت امور اقتصادی و دارایی از راهکار الکترونیکی برای تبدیل پروانه‌های کسب به شناسه یکتا خبر داد. وی گفت: بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۲ باید به شناسه یکتا یا مجوز الکترونیک تبدیل شوند.

همه فرایند تبدیل جوازهای کاغذی به الکترونیک، غیرحضوری و رایگان است. این فرایند با وجود پروانه کاغذی معتبر و کارت ملی، در کمتر از پنج دقیقه قابل انجام است.

از نظر دستگاه‌های حکومتی، معیار داشتن پروانه یا مجوز، داشتن شناسه یکتاست. در حال حاضر، بانک‌های سراسر کشور و تا پایان سال، همه اداره‌های دولتی و قوه قضاییه، فقط شناسه یکتا را به عنوان پروانه کسب می‌شناسند.

مجوزهای الکترونیک که همان راهکار الکترونیکی برای تبدیل پروانه‌های کسب به شناسه یکتا هستند، علاوه بر وب سرویس، به راحتی توسط گوشی‌های هوشمند در هر ساعت از شبانه‌روز قابل استعلام هستند.

کسبه می‌توانند برای تبدیل جوازهای قدیمی به الکترونیک و دریافت شناسه یکتا، به درگاه ملی مجوزها به نشانی mojavez.ir مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:

تبدیل پله‌ برقی های عابرپیاده همدان به آسانسور

منبع: irna

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر