لزوم استانداردسازی آسانسور و تجهیزات شهربازی‌های کرمان

دادستان کرمان گفت: اهمیت ورود سازمان استاندارد به موضوعات مختلف باید اولویت‌بندی شود.

لزوم استانداردسازی آسانسور و تجهیزات شهربازی‌های کرمان

به گزارش کابین نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در نشست مشترک با مدیر کل استاندارد استان، سازمان استاندارد را سازمانی با ابعاد گسترده و حیطه کاری متعدد دانست و اظهار کرد: در برخی زمینه‌ها که با حفظ جان انسان‌ها مواجه هستیم عبور از خط قرمز استاندارد به هیچ وجه قابل اغماض نیست.
وی ضمن تاکید بر لزوم استانداردسازی آسانسور و تجهیزات شهربازی‌های کرمان تصريح کرد: مباحث مرتبط با احداث ساختمان اعم از بتن و مصالح که با استحکام ساختمان ارتباط دارد از جمله مباحث ضروری است که باید استاندارد آن‌ها مشخص شود چرا که به صورت مستقیم با جان انسان‌ها سر و کار دارد.

وی با تأکید بر اینکه اهمیت ورود سازمان استاندارد به موضوعات مختلف باید اولویت‌بندی شود عنوان کرد: علاوه بر استحکام ساختمان، موضوعاتی همچون استانداردسازی آسانسور و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها اهمیت بیشتری دارد.

مدعی العموم در استان افزود: استاندارد سازی ارتباط مستقیمی با رعایت حقوق شهروندی دارد و بر طبق ماده ۵۱ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، جرائم این قانون از جرائم عمومی و غیرقابل گذشت محسوب می‌شود لذا دستگاه قضایی استان آماده هر گونه برخورد با متخلفان حوزه استاندارد است.

بیشتر بخوانید:

مصدومیت شهروند شهرکردی در حادثه سقوط آسانسور

منبع: snn

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر