فرسودگی پله برقی های تهران و جمع آوری آن‌ها از سطح شهر

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به فرسودگی پله برقی های تهران، گفت: این خرابی و نقص فنی بدلیل فرسودگی و نا ایمن بودن این وسایل است.

فرسودگی پله برقی های تهران

رضا صیادی در خصوص فرسودگی پله برقی های تهران گفت: واقعیت امر این است که تعداد پله‌های برقی تهران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا کم نیست و بیش از ۵۰۰ یونیت پله برقی در پایتخت فعال است.

وی افزود: در این بخش در مرحله اول نیاز به اصلاح ساختار داریم و حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد این پله برقی‌ها باید حذف شوند و در مرحله بعدی بدنبال نوسازی این یونیت‌ها هستیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: یکی دیگر از عوامل خرابی موضوع سرقت لوازم است که در برخی مناطق مشاهده می‌کنیم که بدلیل سرقت وسایل کلا پله برقی از کار افتاده می‌شود که در این زمینه نیز باید فکری اساسی کرد.

وی تاکید کرد: با یکی از شرکت‌های دانش بنیان داخلی وارد مذاکره شدیم که علاوه بر ایمن سازی نسبت به نوسازی یونیت‌ها اقدام کنیم که در طرح جدید که بزودی از یونیت‌های پله برقی رونمایی می‌شود امکان سرقت از وسایل وجود ندارد و بیش از ۹۰ درصد این یونیت‌ها ساخت داخل است و دیگر در بخش پله برقی وابستگی به سایر کشورها نخواهیم داشت.

صیادی یادآور شد: تا پایان امسال حداقل حدود ۵۰ درصد این یونیت‌ها در مناطق مختلف بصورت آزمایشی نصب می‌شود و در ادامه تلاش داریم تعداد بیشتری از این پله برقی را در سایر مناطق بکار گیری کنیم.

به گفته وی، زمانی که این پله برقی‌های جدید نصب و راه اندازی شد در خصوص استفاده کودکان، سالمندان، معلولان و جانبازن نیز اقدام خواهیم کرد و شرایطی فراهم خواهیم کرد که ویلچر و کالسکه و افراد کم توان نیز بتوانند از این یونیت‌ها استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار کرد: در بخش پله برقی‌های معابر نیاز به اصلاح ساختار داریم و با همکاری شورای شهر تهران تلاش داریم تعدادی از این یونیت‌های غیر ضرور را از شهر جمع آوری کنیم و همچنین تعویض یونیت‌های قدیمی در دستور کار است که تا پایان امسال تعدادی از پله‌های برقی تهران با ساخت کشورمان رونمایی خواهد شد.

وی در خصوص ایمنی پله‌های برقی نیز گفت: در حدود 2 سال پیش 80 درصد از این یونیت‌ها نا ایمن بودند که نسبت به ایمن سازی و تعویض قطعه اقدام کردیم و به شهروندان اعلام می‌کنم آن دسته از پله برقی‌هایی که فعال است از ایمنی کامل برخوردار هستند و یونیت‌های غیرفعال بدلیل نقص فنی و نا ایمن بودن خاموش شده است.

منبع: irna

در ادامه بخوانید:

1 میلیون آسانسور در کشور فعال است

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر