1 میلیون آسانسور در کشور فعال است

رییس اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته گفت: اکنون یک میلیون آسانسور در کشور فعال است، روزانه ۳۰۰ میلیون سفر با آنها انجام می‌شود.

1 میلیون آسانسور در کشور فعال است

به گزارش کابین نیوز به نقل از ایرنا، عباس ابریشمی روز جمعه در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و تجهیزات جانبی مشهد در جمع خبرنگاران افزود: میزان برق مصرفی آسانسورها عدد قابل توجهی است، اکنون شرکت‌های دانش بنیان و صنوف تولیدی موفق به ساخت آسانسورهایی شده‌اند که به اتصال شبکه برق کشور نیاز ندارند.

وی با بیان اینکه آسانسور با ضریب ایمنی ۱۲ درصد، چهار پله از صنعت هوایی بالاتر است، بیان کرد: ضریب ایمنی آسانسورهای ساخته شده در ایران به جایی رسیده است که خوشبختانه طی چهار سال گذشته مردم بدون هیچ گونه دغدغه‌ای از آسانسور استفاده کرده بدون اینکه حادثه‌ای در این خصوص رخ داده باشد.

رییس اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته افزود: در ۶ ماهه اول امسال چهار میلیون دلار آسانسور و ادوات آن از کشور صادر شده که امید است تا پایان سال به ۱۰ میلیون دلار برسد.

وی به کاهش واردات و افزایش صادرات آسانسور و ادوات آن به کشور از سال ۱۳۹۲ به بعد اشاره و بیان کرد: در سال ۱۳۹۲ میزان واردات آسانسور و ادوات آن به کشور ۱۶۰ میلیون دلار بود که این میزان در سال ۱۴۰۱ به ۶۰ میلیون دلار رسید؛ اما در مقابل پنج میلیون دلار صادرات در این بخش نیز رقم خورد.

ابریشمی گفت: اتحادیه آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته در سال ۱۳۹۷ به عنوان یک اتحادیه تخصصی تشکیل شد و اکنون ۴۵۰ واحد تولیدی، هزار و ۲۰۰ خدمات فنی و ۲۰۰ واحد توزیعی زیر پوشش این اتحادیه هستند که ۳۰ واحد آن دانش بنیان هستند.

رییس اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته بیان داشت: صادرات واحدهای صنفی تولیدکننده آسانسور در حالی اتفاق افتاده است که آنها فولاد را با نرخ آزاد هر کیلو یک و ۲ دهم دلار از بازار می خرند، در حالی که این نرخ در کشورهای همسایه هفت دهم دلار است، از دولت می‌خواهیم که فولاد تولیدی واحدهای ذوب آهن اصفهان یا فولاد مبارکه را به نرخ صادراتی به واحدهای تولیدی صنف آسانسور بفروشند.

بیشتر بخوانید:

پیگیری پرونده سقوط مرگبار زن جوان در چاله آسانسور توسط دادستان قشم

منبع: irna

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر
    0
    آماده پرداخت
    محصولی انتخاب نکرده‌اید