پلمب 52 آسانسور غیر استاندارد عمومی و دولتی در استان مرکزی

مدیرکل استاندارد استان مرکزی در راستای پلمب 52 آسانسور غیر استاندارد عمومی و دولتی در استان مرکزی گفت: در حوزه تاییدیه آسانسور، ۱۷۴۷ بازرسی انجام شده و امسال ۵۲ آسانسور عمومی و دولتی در سطح استان پلمب شده است.

پلمب 52 آسانسور غیر استاندارد عمومی و دولتی در استان مرکزی

مدیرکل استاندارد استان مرکزی در راستای پلمب 52 آسانسور غیر استاندارد عمومی و دولتی در استان مرکزی گفت: در حوزه تاییدیه آسانسور، ۱۷۴۷ بازرسی انجام شده و امسال ۵۲ آسانسور عمومی و دولتی در سطح استان پلمب شده است.

سعید میرنظامی ۲۷ مهر در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به شعار امسال “استاندارد مردمی، اطمینان بخش کیفیت و امیدآفرین ” اظهار کرد: یکی از رویکردهای دولت سیزدهم امیدآفرینی است که سازمان در برش سازمانی و در وظایف خود باید در زمینه امیدافرینی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در رابطه با طلا و انگ فلزات گرانبها افزود: از مهر سال گذشته تا امسال، ابطال یک فقره کد شناسایی طلا، صدور سه فقره کد شناسایی طلا، ارسال نامه اخطار به تمامی واحدهای مشمول دریافت کد شناسایی، پلمب یک واحد تولیدکننده مصنوعات طلا بدلیل عدم دریافت کد شناسایی طلا و معرفی آن به مراجع قضایی و بازرسی از واحدهای تولیدکننده مشمول دریافت کد شناسایی طلا صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی ادامه داد: همچنین ۴۸ بازرسی از واحدهای صنفی طلا و جواهر و ۲۴ مورد نمونه برداری از واحدهای صنفی انجام شده که ۱۳ فقره عدم انطباق حاصل از صدور نتایج آزمون وجود داشته است، همچنین توقیف ۳۷ عدد مصنوعات طلای بدون کد شناسایی طلا و معرفی به کمیسیون ماده ۴۲ نیز از جمله اقدامات انجام شده بوده است.

میرنظامی در خصوص بازرسی از سیلندرهای گاز اکسیژن طبی مستقر در بیمارستان ها و مراکز درمانی ادامه داد: از ۱۴۵۴ بازرسی صورت گرفته در مرحله نخست، ۶۰۳ سیلندر فاقد تست سیلندر بود که این مهم تذکر داده شده و در مرحله دوم از ۱۶۶۱ بازرسی صورت گرفته، ۱۱۰ مورد فاقد تست سیلندر بود.

وی اضافه کرد: در مرکز اورژانس هیچگونه سیلندر فاقد تستی وجود ندارد و تمامی سیلندرها اصلاح شده است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه شورای استاندارد استان در ۳۰ خردادماه، مقرر شد استاندارد در خصوص آلایندگی شرکت ایرالکو، نیروگاه حرارتی شازند و شرکت املاح معدنی ورود کند که در این راستا اقداماتی صورت گرفت.

میرنظامی بیان کرد: در این راستا نتیجه بازرسی از شرکت ایرالکو این گونه بود که در رابطه با طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک، شرکت ایرالکو مواد ۷ و ۱۰ و ۱۱ را رعایت کرده و اقدامات کاملی در این زمینه ها انجام داده و قانون هوای پاک نیز قانون از سوی این شرکت رعایت شده، همچنین در خصوص تصویب نامه در زمینه تعیین حد مجاز انتشار آلاینده های هوا شرکت ایرالکو جرائم آلایندگی خود را در ۵ سال اخیر پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس بازرسی های صورت گرفته، شرکت ایرالکو مدیریت پسماند ضعیفی دارد که نیاز به اقدامات بیشتری دارد تا بتواند پسماندهای خطرناک زیست محیطی خود را دفع کند.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی افزود: در یک سال گذشته ۲۶۱۹ مورد بازرسی، ۴۱۱۳ مورد نمونه برداری و ۴۴۵۴ مورد آزمون از واحدهای تولیدکننده و ۶۳۹ بازرسی از واحدهای عرضه کننده به بازار صورت گرفته است.

میرنظامی تعداد بازدید از جایگاه های سی ان جی را ۶۰ مورد برشمرد و گفت: از ابتدای امسال ۴۷ تاییدیه در این خصوص صادر شده است، همچنین ۸ بازرسی از جایگاه های عرضه گاز مایع صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در حوزه تجهیزات شهربازی و زمین های بازی نیز از ابتدای امسال ۹۴۴ بازرسی و در حوزه تاییدیه اسانسور ۱۷۴۷ بازرسی انجام شده است. امسال ۵۲ آسانسور عمومی و دولتی در سطح استان پلمب شده است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی تاکید کرد: از مجموع واحدهایی که متقاضی نشان حلال بوده اند، برای ۶۰ مورد، پروانه صادر شده است.

میرنظامی بیان کرد: در راستای اجرای ماده ۱۷ قانون هوای پاک، سامانه احتراقی موتورخانه در دی ماه سال گذشته طراحی و از ۱۶ اردیبهشت امسال به صورت رسمی فعالیت آن آغاز شده است. با توجه به اجباری بودن دریافت گواهینامه موتورخانه، موضوع در شورای استاندارد در ۳۱ خرداد امسال، مطرح و مورد تصویب شورا قرار گرفت و به تمامی سازمان ها و ارگان های دولتی و اماکن عمومی ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از تولیدکنندگان شیر استان، شیر کم چرب تولید کرده اما عنوان شیر پرچرب بر روی محصول خود درج می کند که این پرونده روز گذشته بررسی شد و هیچگونه چشم پوشی در اینگونه پرونده ها وجود نخواهد داشت.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی اضافه کرد: در شهر اراک تجهیزات تفریحی فلزی جمع آوری شده و تجهیزات پلی اتیلن استفاده شده است‌. برای استانداردسازی تجهیزات تفریحی در چند مرحله اقدام شد، در فاز نخست اعلام شد که ایرادات بحرانی باید برطرف شود و به جرات می‌توان گفت در این بخش ایراد بحرانی وجود ندارد، همچنین به شهرداری اعلام شد حق واگذاری پروژه به شرکت‌هایی که تجهیزات غیر استاندارد نصب می‌کنند را ندارد.

در ادامه بخوانید:

هشدار پلمب آسانسورهای غیر استاندارد در مراکز اداری کرمانشاه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر