ممنوعیت راه رفتن روی پله برقی در شهر ناگویا ژاپن

به گزارش کابین نیوز به نقل از ایندیپندنت، آیین‌نامه‌ ممنوعیت راه رفتن روی پله برقی در شهر ناگویا ژاپن از اول اکتبر در این شهر اجرایی شد.

ممنوعیت راه رفتن روی پله برقی در شهر ناگویا ژاپن

برای جلوگیری از راه رفتن مردم روی پله‌های برقی، در یکی از شهرهای ژاپن آیین‌نامه‌ای صادر شد. به گزارش کابین نیوز به نقل از ایندیپندنت، آیین‌نامه‌ ممنوعیت راه رفتن روی پله برقی در شهر ناگویا ژاپن از اول اکتبر در این شهر اجرایی شد.

پس از معرفی قانون جدید، دولت شهری در تلاش برای گسترش آگاهی، تبلیغات و پوسترهایی را نیز در ایستگاه‌های اصلی قطار پخش کرده است.

در این شهر ساحلی اقیانوس آرام مرسوم است که مردم سمت چپ پله برقی می‌ایستند و سمت راست را برای کسانی که عجله دارند باز می‌گذارند اما مواردی وجود داشته که چندین نفر تعادل خود را از دست داده‌اند و باعث زمین خوردن دیگران شده‌اند.

ژاپن تایمز گزارش داد براساس آخرین داده‌های انجمن آسانسور ژاپن، در مجموع ۸۰۵ حادثه مرتبط با پله برقی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به‌دلیل «استفاده نادرست» رخ داده است.

برخی پوسترهای اطلاع‌رسانی در ایستگاه‌های اصلی قطار با نقاشی متحرک، روی پله برقی در ایستگاه‌های متروی شهری به چشم می‌خورد.

یکی از این پوسترها می‌گوید: «بیایید بایستیم و از هر دو طرف راست و چپ استفاده کنیم» یا این جمله که «هنگام استفاده از پله برقی بایستید و از هر دو طرف راست و چپ استفاده کنید. این وظیفه من است!»

این قانون متصدیان ایستگاه‌های قطار و سایر مکان‌های تجاری دارای پله برقی را نیز ملزم می‌کند تا کاربران را از قانون جدید آگاه کنند. با این حال دولت هنوز هیچ جریمه‌ای برای متخلفان احتمالی در نظر نگرفته است.

ناگویا نخستین شهری نیست که چنین آیین‌نامه‌ای صادر می‌کند.

مقامات استانی «سایتاما» نیز قانون مشابهی را دو سال پیش در اکتبر ۲۰۲۱ اجرا کردند.

بیشتر بخوانید:

تعیین شرایط و ضوابط صدور تاییدیه ایمنی آسانسور

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر