ایستگاه‌های جدید مترو، آماده نصب آسانسور و پله برقی مطابق با استاندارد

سخنگوی شهرداری تهران گفت: تجهیزات آسانسور و پله برقی برای تمام ایستگاه‌هایی که اخیراً به بهره‌برداری رسیده‌اند، پیش‌بینی شده و نصب آسانسور و پله برقی استاندارد در ایستگاه‌های جدید مترو و راه‌اندازی آن‌ها به رفع اختلاف با سازمان استاندارد بستگی دارد.

نصب آسانسور و پله برقی استاندارد در ایستگاه‌های جدید مترو

سخنگوی شهرداری تهران گفت: تجهیزات آسانسور و پله‌ برقی برای تمام ایستگاه‌هایی که اخیراً در مترو به بهره‌برداری رسیده‌اند، پیش‌بینی شده و نصب آسانسور و پله برقی استاندارد در ایستگاه‌های جدید مترو و راه‌اندازی آن‌ها به رفع اختلاف با سازمان استاندارد بستگی دارد.

به گزارش کابین نیوز به نقل از ایسنا، عبدالمطهر محمدخانی در خصوص مناسب‌سازی معابر شهر تهران اظهار کرد: در مورد آسانسورهای مترو مسئله‌ای با سازمان استاندارد در مورد نوع بیمه وجود دارد؛ بیمه اعلام می‌کند که از ارتفاع مشخصی به بالا، سازمان استاندارد تأیید نمی‌کند و آیین‌نامه‌ای برای آن وجود ندارد.

وی افزود: برای تمام ایستگاه‌های مترو که راه‌اندازی می‌شود، تجهیزات پله برقی و آسانسور در انبار وجود دارد، اما مسئله این است که اختلاف با سازمان استاندارد باید برطرف شود.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران تاکید کرد: ما در این شرایط ۲ راهکار داریم؛ یا باید اجرای طرح‌ها را متوقف کنیم و یا از بین بد و بدتر، شرایطی را انتخاب کنیم که بخشی از مردم از خدمات بهره‌مند شوند. در نهایت باید توافقاتی با سازمان استاندارد برای رفع اختلافات انجام شود.

محمدخانی در پایان ابراز امیدواری کرد که با پیگیری‌های صورت گرفته و همراهی سازمان استاندارد، موضوع به سود مردم برطرف و مسیر خدمات‌رسانی به شهروندان هموار می‌شود.

بنا براعلام سایت شهر، در روزهای اخیر برخی کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویری از ایستگاه‌های احداثی جدید مترو، مدعی عدم مناسب‌سازی این ایستگاه‌ها برای افراد دارای معلولیت شده بودند.

بیشتر بخوانید:

تعمیر و راه اندازی مجدد پله برقی ایستگاه مترو شریعتی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر