فرصت 1 ماهه برای استاندارد سازی آسانسورهای کرمانشاه

گزارش و صحبت های مهدی حسین پور، مدیرکل اداره استاندارد استان کرمانشاه از فرصت 1 ماهه برای استاندارد سازی آسانسورهای کرمانشاه

فرصت یک ماهه برای استاندارد سازی آسانسورهای کرمانشاه
به گزارش کابین نیوز به نقل از ایرنا؛ « مهدی حسین پور» روز سه شنبه در نشست خبری که در سرسرای اداره کل استاندارد کرمانشاه برگزار شد از فرصت 1 ماهه برای استاندارد سازی آسانسورهای کرمانشاه خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۳۲۵ مورد تایید ایمنی کیفیت آسانسور در سطح استان صادر شده و ۱۰ مورد آسانسور نیز در اماکن عمومی و ادارات نیز به دلیل عدم رعایت استاندارد با همکاری دادگستری پلمب شده است.
وی تاکید کرد: اداره استاندارد در راستای ایمنی و صیانت از سلامت جان شهروندان با هیچ دستگاه اجرایی و اماکن عمومی حتی درمانگاه ها در خصوص اخذ تاییدیه استاندارد مماشاتی ندارد و اگر آسانسور ساختمانی گواهی استاندارد نداشته باشد با همکاری قوه قضاییه تا رفع ایراد پلمپ خواهد شد.
حسین پور همچنین به ۶۲۱ مورد بازرسی از وسایل و تجهیزات بازی بوستان های سطح استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: به همه شهردارای های استان در خصوص استاندارد سازی وسایل و تجهیزات بازی بوستان ابلاغیه زدیم و از شهروندان می خواهیم موراد مشکوک را به سامانه های ارتباطی اداره استاندارد ۱۷۱۵ گزارش دهند تا بازرسان به بررسی مورد بپردازند.
وی با بیان اینکه تاکنون حادثه ای در خصوص وسایل و تجهیزات بازی بوستان ها و اماکن بازی نداشته ایم اما اظهار داشت اغلب وسایل و تجهیزات بازی در سطح بوستان ها از استاندارد های اولیه هم برخوردار نیستند.
مدیرکل اداره استاندارد استان کرمانشاه در ادامه صحبت های خود به ۲۷۳ بازرسی از واحدهای تولیدی استان و ۲۹۲ مورد نمونه برداری، ۸۰ مورد آزمون نمونه انطباق و ارزیابی طرح “طاها” و ۳۲۲ مورد آزمون نمونه تولید از واحدهای تولید استان در چهار ماه سپری شده از سال جاری اشاره کرد گفت: در این مدت ۲۷۴ بازرسی طرح طاها از سطح بازار با ۴۰ نمونه برداری و هزار و ۵۰۰ آزمون ادواری از ترازو ها و باسکول های سطح استان انجام شده است.
حسین پور همچنین به صدور ۲۸۸ مورد اظهار نامه های صادراتی و ۵۳۱ مورد اظهار نامه وارداتی و ۳۶۲ مورد تعیین ماهیت کالا صادراتی و وارداتی در چهار ماه اول سال در استان اشاره کرد و گفت: در این مدت هفت مورد بازرسی فنی از انرژی صنایع و ۲۴ مورد پروانه کاربردی علامت استاندارد اعم از اجباری و تشویقی صادر شده و ۳۳ مورد تعلیق و ابطال پروانه علامت استاندارد داشتیم.

اداره استاندارد کرمانشاه جایزه ملی استاندارد جهان اسلام اخذ کرد

مدیرکل اداره استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به ۳۰ هزار نوع ماموریت سامانه ای اداره استاندارد، گفت: این اداره با هر آنچه که در پیرامون ما است، در راستای حفظ سلامت و ایمنی شهروندان در اتباط است اعم از انواع و اقسام خدمات، کالاها، مصالح ساختمانی، خودرو ، صنایع غذایی، خوراکی، پوشاک، آرایش و بهداشتی، گردشگری، بیمه ای، بانکی ، سوخت، وزن و مقیاس سرکار دارد و بر کیفیت آنها نظارت دارد.
حسین پور در ادامه به طرح تحولی سازمان استاندارد کشور اشاره کرد که نظارت بر کیفیت خدمات بخش بسیار مهم آن است و گفت: استاندارد نقش بسیار پر رنگی در راستای صیانت از حق و حقوق مردم، صیانت از سلامت و جان شهروندان و حتی امنیت آنها دارد که متاسفانه مردم زیاد با وظایف خطیر و حساس آن آشنایی ندارند.
وی در پایان به رتبه برتر و کسب جایزه ملی اداره استاندارد کرمانشاه بین ۱۵۰ اداره و نهاد براساس معیار و استاندارهای جهان اسلام اشاره کرد و آن را حاصل تلاش تمام واحدهای اداری این اداره کل دانست.
بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر