تصمیم جدی سازمان استاندارد برای مقابله با مهرفروشان صنعت آسانسور

گزارشی از صحبت های مدیرعامل شرکت ساتیال ایش آذربایجان شرقی درباره تصمیم جدی سازمان استاندارد برای مقابله با مهرفروشان صنعت آسانسور

تصمیم جدی سازمان استاندارد برای مقابله با مهرفروشان صنعت آسانسور

مدیرعامل شرکت ساتیال ایش که در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی مستقر است، در خصوص تصمیم جدی سازمان استاندارد برای مقابله با مهرفروشان صنعت آسانسور گفت: در صنعت آسانسور کیفیت و ایمنی هر دو بسیار مهم است اما مهر فروشی باعث می‌شود تا از کیفیت آسانسورهای نصب شده کاسته شده و به مرور ایمنی افرادی که از این آسانسورها استفاده می‌کنند نیز به خطر بیافتد.

در آذربایجان شرقی 500 شرکت در حوزه صنعت طراحی و نصب آسانسور فعال هستند که از این تعداد، تنها 108 شرکت دارای پروانه رسمی هستند و مابقی به صورت غیر رسمی فعالیت می‌کنند. شرکت‌هایی که به صورت غیر رسمی فعالیت می‌کنند پس از اتمام پروژه، مدارک پروانه را توسط شرکت‌هایی که فعالیت رسمی دارند، مهر میکنند تا همه چیز قانونی به نظر بیاید اما در واقع این پدیده مهرفروشی نام دارد و غیر قانونی است.

اتابک نیرومندی افزود: بسیاری از حوادثی که در حوزه آسانسور در استان رخ داده است مربوط به شرکت هایی است که مهرفروشی می کنند و با تعداد نیروی انسانی محدود، گاهی ماهانه بیش از 180 پروانه نصب آسانسور را ممهور می کنند که این آماز نامتوازن نشان از مهر فروشی این شرکت هاست.
وی با تمجید از برخورد اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی با این شرکت ها گفت: اگر برخورد قاطعی با این شرکت ها صورت نگیرد، جان مردمی که از آسانسورهای نصب شده توسط شرکت های بدون پروانه رسمی استفاده می کنند، با خطر مواجه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات و علت سقوط مسافران از پله برقی مترو امام خمینی اعلام شد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر
    0
    آماده پرداخت
    محصولی انتخاب نکرده‌اید