1635 فقره تائیدیه استاندارد ایمنی آسانسور در استان مرکزی صادر شد

1635 فقره تائیدیه استاندارد ایمنی آسانسور در استان مرکزی صادر شد

1635 فقره تائیدیه استاندارد ایمنی آسانسور در استان مرکزی صادر شد

به گفته سید سعید میرنظامی در گفتگو با خبرنگاران، با تاکید بر ضرورت تبیین استاندارد سازی آسانسورهای تمامی اماکن عمومی و خصوصی به منظور پیشگیری از خطرات جانی و احتمالی برای شهروندان گفت: با پیگیری کارشناسان اداره کل و با در نظر گرفتن ماده ۱۹ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، نامه‌ای از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مبنی بر ورود کارشناسان استاندارد به تمامی اماکن به منظور بررسی وضعیت آسانسورهای این اماکن و در صورت لزوم، پلمب و استاندارد سازی آنها در فروردین ماه ۱۴۰۱ دریافت شد.

وی عنوان کرد: مطابق با تبصره ۱ ماده ۱۹ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، کارشناسان استاندارد در انجام وظایف قانونی خود به عنوان ضابط دادگستری محسوب می‌شوند.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی ادامه داد: با برگزاری جلساتی با شرکت‌های بازرسی آسانسور فعال در سطح استان، مقرر شد آسانسور تمامی اماکن عمومی و خصوصی مورد ارزیابی و بازرسی قرار گیرند.

میرنظامی بیان کرد: در خصوص اماکن فاقد استاندارد اولیه و ادواری، اخطاری مبنی بر استاندارد سازی به مالکین، بهره برداران، مدیران ساختمان‌ها با مهلت معین داده شد، و پس از پایان مهلت مقرر در صورت عدم اقدام لازم به منظور دریافت تاییدیه ایمنی، آسانسور توسط شرکت بازرسی پلمب شد.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۱۰۰ آسانسور در اماکن عمومی و خصوصی پلمب شده که در این بین می‌توان به پلمب آسانسورهای مجتمع‌های تجاری پر تردد واقع در شهر اراک اشاره کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر