گفتگوی کابین نیوز با مدیرعامل شرکت آریان آسانسور هزاره سوم+ویدئو

گفتگوی کابین نیوز با مهندس رضا براتعلی مدیرعامل شرکت آریان آسانسور هزاره سوم

گفتگوی کابین نیوز با مهندس رضا براتعلی مدیرعامل شرکت آریان آسانسور هزاره سوم- SIGMA- را در ادامه مشاهده فرمایید :

 

شرکت آریان آسانسور هزاره سوم یکی از برترین تولید کنندگان صنعت آسانسور در ایران است که توانسته است آسانسورهای بسیار باکیفیتی تولید نماید. با مهندس رضا براتعلی، مدیرعامل شرکت آریان آسانسور هزاره سوم به گفت‌وگو نشستیم. وی از جمله تولید کنندگان موفق صنعت آسانسور در کشور است.

کابین نیوز: خودتان را به طور کامل معرفی کنید؟

رضا براتعلی هستم، دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق، آسانسور و کارشناسی ارشد برق و مدرک دکتری مدیریت کسب و کار، و مدیرعامل شرکت آریان آسانسور هزاره سوم، نایب رئیس شرکت زیگما پلاس و مدیرعامل شرکت هزاره سوم آسانسور کیش هستم. در صنعت آسانسور با چند شرکت آسانسوری به عنوان سرمایه گذار یا طراح همکاری می‌کنم.

کابین نیوز: لطفا توضیحی مختصر درباره رشته “آسانسور” بدهید؟

رشته آسانسور از سال 1378 در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس در دانشگاه علم و صنعت تهران ارائه می‌شود. کشور ایران از جمله معدود کشورهایی است که این رشته را به صورت کامل و تخصصی در دانشگاه ارائه می‌دهد.

کابین نیوز: وضعیت صنعت آسانسور در ایران در مقایسه با سایر کشورها چگونه است؟

تا چند سال گذشته کلیه قطعات و تجهیزات آسانسور کاملا وارداتی بوند. بعد از اینکه توانایی‌های مهندسان ایرانی کشف شد، حمایت‌های صنایع و سندیکاها از تولید داخلی افزایش یافت. در حال حاضر در کشور ما همه مراحل طراحی، مونتاژ و اجرای آسانسور تا 35 طبقه و با سرعت‌های بالا توسط شرکت‌های توانمند انجام می‌شود. به همین علت واردات غیر ضروری آسانسور تا حد کاهش یافت. در حال حاضر آسانسورهای تولیدی در کشور ما قابلیت رقابت با آسانسورهای خارجی را دارند.

کابین نیوز: شرکت و برند شما در چه سطحی در کشور فعالیت دارد؟

شرکت آریان آسانسور هزاره سوم از سال 1379 در صنعت آسانسور مشغول به فعالیت است، پس از شراکت با “مهندس کوروس” به عنوان یکی از برترین افراد در صنعت آسانسور؛ نام برند به سیگما تغییر پیدا کرد. در این مجموعه درب‌های باکیفیت آسانسور با هدف حمایت از تولید داخلی و رقابت با شرکت‌های داخلی و خارجی طراحی و تولید می‌شود. ما روی آوردیم به تولید و طراحی دربی با مکانیزم وارداتی و قطعات بومی سازی شده روی آورده‌ایم، این محصول مطابق با شرایط ساختمان‌های ایران ساخته می‌شود.

برخی از افراد تمایل دارند که آسانسور خارجی را در ساختمان خود نصب کنند، شرکت ما با تولید قطعات قابل رقابت با برندهای اروپایی این نیاز مشتریان را برآورده می‌کند. ما توانسته‌ایم برای محصول خود مدرک CE اروپا را دریافت کنیم. کیفیت آسانسور تولیدی در شرکت ما به حدی است که توانسته‌ایم به کشورهای اروپایی نیز صادرات داشته باشیم.

کابین نیوز: به نظر شما پیشرفت کشور ایران در صنعت آسانسور چقدر است؟

پیشرفت ایران در این صنعت با سطح مورد انتظار فاصله بسیار زیادی دراد. البته ناگفته نماند که در حال حاضر، قطعات تولیدی نیاز بازار فعلی را برآورده می‌کند. به نظر من باید شرکت‌های آسانسوری نسبت به توانایی‌های موجود سطح بندی شود و برای هر ساختمانی نسبت به شرایط ساختمان با یک شرکت خاص قراردادی عقد شود. شرکت‌های آسانسوری تازه تاسیس باید به صورت پله پله به کسب تجربه و فعالیت در این حوزه بپردازند.

برخی از کارفرمایان، قطعات آسانسور را برای نصب در اختیار نصابان قرار می‌دهند. این در حالی است که نصابان دانش و تجربه کافی را در زمینه طراحی و مونتاژ قطعات آسانسور ندارند، هماهنگی قطعات در کنار هم کاری تخصصی است

کابین نیوز: آیا صرفا محدود کردن واردات باعث پیشرفت صنعت آسانسور کشور می‌شود؟ سایر حمایت‌های لازم در این صنعت چیست؟

به صورت کلی دولت هیچ حمایتی از تولید کنندگان ندارد و تمامی شرکت‌ها با بودجه و سرمایه خود به فعالیت در این شرکت می‌پردازند، ما از دولت انتظار داریم در این زمینه همکاری بیشتری با ما داشته باشد.

کابین نیوز: آفات صنعت آسانسور چیست؟

به نظرم همکاران من در وزات صنایع، اتحادیه و سندیکاها بهتر می‌توانند پاسخگوی این سوال باشند! همچنین من از این مراکز تقاضا دارم که در زمینه قانون گذاری برای شرکت‌ها و سطح بندی آن‌ها نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

کابین نیوز: آیا ما توانسته‌ایم صادرات را تا حداقل حد انتظار ممکن در کشور ایران داشته باشیم؟

متاسفانه نه. زیرا مواد اولیه آسانسورهای ما گران قیمت هستند و به همین علت این صادرات آسانسور از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

کابین نیوز: اهداف شما در آینده چیست؟

گسترش تولیدات، ایجاد بستری مناسب برای افزایش صادرات و افزایش کیفیت قطعات و آسانسور تولیدی از مهمترین اهداف شرکت ما است.

کابین نیوز: اشتغال زایی جوانان در شرکت شما چقدر اهمیت دارد؟

با توجه به اینکه من در دانشگاه مشغول به تدریس هستم، بیشتر همکاران از دانشجویان بنده هستند و هدف من استخدام جوانانی است که به تازگی وارد بازار کار شده‌اند.

کابین نیوز: برای جمع بندی مبحث چه صحبتی دارید؟

من آینده بسیار خوبی برای صنعت آسانسور ایران می‌بینم، زیرا افراد بسیار توانمندی در این صنعت وجود دارند.
در شرکت آسانسور هزاره سوم (ASCEND) ، اعتقاد ما بر این است که، سیستم جابجایی و انتقال نفرات قلب تپنده ساختمان شما است. آسانسورها، پله برقی ها و پیاده روهای متحرک از تاسیسات اصلی ساختمان هستند و جدا از نوع کاربری ساختمان به بنا ارزش حقیقی می بخشند. ما بر این باور هستیم که حضور متخصصین امر در کنار مالکین، سرمایه گذاران و مهندسین طراح بالاترین ضمانت اجرایی در رسیدن به سیستمی بهینه با کیفیت و ایمنی بیشتر است.

 

 

معرفی بیشتر شرکت آریان آسانسور هزاره سوم:

شرکت آسانسور هزاره سوم، فعالیت خود را در سال ۱۳۸۹ به منظور ارائه خدمات در زمینه طراحی و فروش، نصب و راه‏ اندازی و سرویس و نگهداری تجهیزات آسانسور فوجی، پله برقی و پیاده روی متحرک و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای و نظارت در سه بخش نام برده شده بصورت غیر رسمی آغاز نمود. در سال ۱۳۹۱ فعالیت حرفه ای این گروه با به هم پیوستن تعدادی از کارشناسان با تجربه در زمینه آسانسور و پله برقی فوجی بمنظور ارتقاء سطح کیفی این صنعت در داخل کشور وارد مرحله ای جدید شده و بطور رسمی آغاز گردید.

کارشناسان و متخصصین این شرکت با بهره‏ گیری از تجربیات فراوان در زمینه طراحی و انتخاب، نصب و راه اندازی، سرویس و نگهداری، اجرای تست های نهایی و بازرسی از قطعات و تجهیزات نام برده شده چه در حوزه محصولات داخلی و چه در خصوص محصولات تولید کنندگان معتبر جهانی به ارائه تحلیل های دقیق، منطقی و به صرفه در کنار رعایت کدها و استانداردهای داخلی و بین المللی پرداخته و همچنین با نظارت مستمر بر اجرای عملیات و ارائه خدمات فنی و مهندسی و مشاوره ای، سرمایه گذاران، مالکین و مهندسین طراح را در رسیدن به اهداف پروژه و ایجاد بستری مناسب جهت پیشرفت هرچه بهتر آن یاری می رسانند.

آریان آسانسور هزاره سوم در یک نگاه

شرکت آسانبر هزاره سوم یک شرکت مهندسی در زمینه آسانسور، پله برقی و پیاده رو متحرک می‏باشد که با اعتقاد به قابلیت های فزاینده و رو به رشد نیروهای متخصص داخلی در زمینه طراحی، مشاوره، نصب و راه اندازی و ارئه خدمات پس از فروش فعالیت می‏نماید.

 این شرکت عضو رسمی سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و دارای پروانه طراحی و منتاژ از وزارت صنعت، معدن و تجارت و دارای پروانه کسب در رسته خدمات فنی و تعمیر و نگهداری آسانسور از اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی بوده است.

این شرکت دارای نمایندگی برند FujiTech Elevator Co. که یک شرکت ژاپنی در کشور مالزی، شهر  Penang و در کشور چین، شهر Suzhou نمایندگی و کارخانه ای به مساحت ۰۰۰,۱۰۶ مترمربع و میزان تولید بیش از ۰۰۰,۱۵ دستگاه در سال و با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه ساخت و تولید آسانسور و پله برقی، پارکینگ طبقاتی مکانیزه و … بوده و محصولات آن در ۵ قاره جهان و در اکثر کشورهای پیشرفه دنیا می باشد.

وبسایت شرکت

اینستاگرام

آدرس : تـهـران ، نلسون ماندلا (جردن) گلدان پلاک ۸ طبقه سوم واحدهای ۹و۱۰و۱۱و۱۲

شماره های تماس:

-۲۲۰۳۶۴۷۸-۲۲۰۳۶۴۸۰ ۲۲۰۳۶۴۷۶

شماره همراه : ۰۹۲۱۳۱۶۷۱۳۷

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بنر کیوان فراز
بنر نیکان
بنر اوج فراز
moradi trade
بنر کارالیفت
بنر mgm hydraulic
بنر تکساز آسانبر سمامی
بنر بازرگانی آراس
لیفتراک آرکا جم
مطالب اخیر
گروه صنعتی فاخر